Path 12

Noticis festivāls “Es, cilvēks, pasaulē”

2023. gada 30. jūnijs

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva Ziedoņa klase 30. jūlijā rīkoja bērnu un jauniešu festivālu Es, cilvēks, pasaulē, kas notika Sporta 2 kvartālā Rīgā. Atnākušie pēcpusdienu pavadīja radoši un aktīvi, piedaloties darbnīcās, prāta spēlēs un citās interesantās nodarbēs.
Sporta 2 kvartāla mājīgajā pagalmā bija gan lielformāta spēles, gan foto orientēšanās, gan maisiņu apgleznošanas darbnīca. Ziedoņa klases komanda vadīja arī jauniešu vidū popularitāti guvušo izbraukuma izlaušanās spēli Blēņas un pasakas un četras jaunas nodarbības bērniem un jauniešiem, kuras saistītas ar laikmetīgo mākslu un Imanta Ziedoņa daudzveidīgo daiļradi.

“Šādu vienas dienas festivālu esam jau iepriekš organizējuši un guvuši pārsteidzošu atsaucību no bērniem un jauniešiem. Priecājos, ka arī šovasar esam atraduši veidus, kā tikties ar visiem klātienē, lai skolēnu brīvlaikā jēgpilni pavadītu laiku. Uz festivālu aicinājām arī jauniešus no dažādām Latvijas pilsētām – Smiltenes, Talsiem, Jelgavas, Daugavpils un Ādažu novada, kuriem Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros vadījām darbnīcas par laikmetīgo mākslu un kultūru. Šo radošo darbnīcu rezultātā radītas arī jaunas kultūrizglītības nodarbības, kuras festivālā prezentējām,” pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Tāpat kā Ziedoņa klases realizētais EEZ projekts, arī festivāls tapis, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa darba – deviņdesmitajos gados uzrakstītās grāmatas Es, cilvēks, pasaulē. Šī Ziedoņa grāmata ir sava veida laikmetīga enciklopēdija bērniem par pasaules kārtību, kas mūsdienās joprojām saglabā aktualitāti.

 

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, Ziedoņa klase realizē projektu “Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments (projekta Nr. EEZ/2021/1/28) ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība atklātā konkursā Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai gūto atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!