Path 12

Ziedoņa klase realizē EEZ un Norvēģijas grantu projektu

2022. gada 21. jūnijs

2022. gadu uzsākot, Imanta Ziedoņa fonda Viegli gaita izglītībā Ziedoņa klase realizē projektu Es, cilvēks, pasaulē laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments. Projekta mērķis ir izglītot bērnus un jauniešus par laikmetīgo mākslu un kultūru, kā arī veicināt iesaisti kultūras un mākslas procesos.

Lai izglītotu un ieinteresētu sabiedrību kopumā, 2022. gada pavasarī un vasarā piecos Latvijas reģionos latviešu mākslinieki radīs interaktīvus laikmetīgās mākslas objektus. Savukārt, bērni un jaunieši piedzīvos īpaši veidotas darbnīcas, kurās uzzinās vairāk par laikmetīgo mākslu, kultūru un tās attīstību mūsdienās.

Plānots, ka 2022. gada septembrī projekta komanda dosies ekspedīcijā uz Norvēģiju, lai iepazītos ar norvēģu pieeju un pieredzi kultūras apguvē bērniem un jauniešiem – Kultūras skolas somu. Norvēģijā notiks pieredzes apmaiņa par kultūras produktu attīstību skolēniem un laikmetīgās kultūras tendencēm Latvijā, Norvēģijā un pasaulē kopumā.

Projekta noslēgumā Ziedoņa klase radīs četras kultūrizglītības nodarbības un papildus materiālus par profesionālo laikmetīgo mākslu un kultūru. Kvalitatīva kultūrizglītības satura veidošanā piedalīsies skolēni, izglītības eksperti un mākslinieki, tādējādi veicinot skolēnos izpratni par rakstnieku Imantu Ziedoni un laikmetīgo mākslu. Ziedoņa klase projektu realizē sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu.

Projekta vadītāja Elizabete Pavlovska par projektu:

“Esam gandarīti uzsākt jaunu darba cēlienu kvalitatīva kultūrizglītības satura veidošanā. Šis projekts dod iespēju mums gan paplašināt savu redzesloku, gan radīt paliekošas vērtības laikmetīgajā kultūrā!”

Fonda Viegli gaita izglītībā Ziedoņa klase realizē projektu ”Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments” (projekta Nr. EEZ/2021/1/28) ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība  atklātā konkursā Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai gūto atbalstu 201843.20 EUR apjomā.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!