Path 12

Miķelis Mūrnieks “Šodien slēgts”

2023. gada 29. jūnijs

Mākslinieks izveidojis piecas žalūziju kompozīcijas, kas stiprinātas uz dažādām Daugavpils pilsētas ēku fasādēm, atgādinot simbolisku logu. Logs, kas nosegts ar žalūziju dēlīšiem, rada cerību, par to, ka tas kādu dienu varētu atvērties un ielaist gaismu iedomātajā telpā. Mākslas darbi atrodas:

  • Krišjāņa Valdemāra ielā 13 uz Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde;
  • Nikolaja ielā 9 uz mākslas galerijas Baltais zirgs fasādes;
  • Rīgas ielā 2 pie Augšdaugavas novada domes ēkas ieejas;
  • Saules ielā 7 uz Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra Jaunība fasādes;
  • Cietokšņa ielā 61 pie ieejas Sporta bāzē Boksa zāle.

Mākslinieks Miķelis Mūrnieks par mākslas darbu sērija Šodien slēgts:

“Jau izsenis pilsētu apkaimēs novērojams, ka dzīvojamo māju pirmā stāva iemītnieki izvēlējušies savus logus uz ārpasauli nosegt ar drošības restēm, sevi iesprostojot. Paradoksāli, ka, lai pasargātos no nevēlamā, notiek atsvešināšanās no ikdienišķā. Trauksmainajos pasaules apstākļos aktualizējas jautājums par to, kā mēs kārtojam savu ikdienu reģionos, kur mazākumtautību īpatsvars un austrumu ietekme ir lielāka nekā galvaspilsētā. Kamēr valstī tiek skandēti saukļi par valsts atkrieviskošanu, aktualizējas jautājums par to, cik patiesībā bīstami ir uzgriezt muguru pilsētām ar lielu mazākumtautību īpatsvaru. Jau vēsturiski šīs kultūras ir veidojušas pilsētu identitātes un ir neizbēgama reģionu sastāvdaļa. Uz pilsētas fasādēm stiprināto žalūziju kompozīciju mērķis ir atgādināt par to, vai spējam racionāli sadzīvot un integrēt mazākumtautības mūsu nācijas ikdienā.”

 

Imanta Ziedoņa fonds Viegli, Ziedoņa klase realizē projektu Es, cilvēks, pasaulē laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments (projekta Nr. EEZ/2021/1/28) ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība atklātā konkursā Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai gūto atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!