Path 12

Ziedoņa klase viesojas Daugavpilī

2023. gada 20. jūnijs

13. jūnijā pie Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola 1. kursa audzēkņiem ciemojās Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīvas Ziedoņa klases komanda. Daugavpils ir piektā pašvaldība, kur šogad Ziedoņa klases Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros taps laikmetīgās mākslas darbs. Ciemošanās bija izzinoša un radoša, jo jaunieši diskutēja par laikmetīgo mākslu un kultūru, piedalījās mākslinieces Zīles Ziemeles un eksperta darbā ar jauniešiem – Artūra Jenota – vadītās darbnīcās.

Pirmajā darbnīcā Artūra Jenota vadībā jaunieši apmainījās viedokļiem par to, kas viņu izpratnē ir laikmetīgā māksla. Artūrs Jenots izmantoja dažādas radošas improvizācijas metodes, lai diskutētu ar skolēniem par laikmetīgo mākslu un kultūru, kā arī mācīšanās veidiem, kā skolēni vēlētos šo tēmu apgūt. Diskusijās jaunieši atzina, ka skolā ir svarīgi runāt par laikmetīgo mākslu un izmantot dažādas mācību tehnikas, lai ļautu sev pieredzēt mākslu izpausmēs, piemēram, aicinot vizuāli attēlot muzikālu skaņdarbu.

Otrajā darbnīcā skolēni kopā ar mākslinieci Zīli Ziemeli iemēģināja roku mākslas medija veidošanā – jaunieši strādāja grupās un veidoja savu mākslas žurnālu. Skolēni savos mākslas žurnālos atveidoja dažādas saturiskas tēmas – mākslas muzeju, kurā atspoguļoja savu personību, kā arī izmantoja savas gūtās zināšanas 1. kursa laikā, kad veidoja savas mācību programmas reklāmu. Zīle Ziemele iepazīstināja jauniešus ar topošā mākslas izdevuma “Māxlas Žurnāls” konceptu, kura galvenā redaktore ir pati māksliniece. Šis izdevums nonāks pie lasītājiem nākamā gada janvārī un reizi nedēļā publicēs Latvijas laikmetīgo mākslinieku darbus un aktualitātes.

“Prieks, ka, viesojoties Daugavpilī, ar jauniešiem guvām patiesi vērtīgas atziņas! Darbnīcas noslēgumā jaunieši atzina, ka, iedvesmojoties no darbnīcā piedzīvotā, vēlas veidot arī savu skolas žurnālu par aktualitātēm, priecājās par iespēju darboties grupās un realizēt savu radošumu kopā. Varu teikt, ka mūsu mērķis ir izpildīts – sarunāties ar jauniešiem un saprast, cik atvērti mākslas procesiem viņi ir. Interesanti, ka nav nozīmes, no kuras Latvijas vietas mūsdienu jaunietis nāk, – viņi visi ir radoši, zinātkāri, protams, nedaudz paskubināmi, bet varu teikt, ka mūsu nākotne ir drošās rokās,” tā par radošajām darbnīcām stāsta Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Plānots, ka jau jūnija nogalē Daugavpilī būs laikmetīgās mākslas darbs, kas radīts Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros. Vairāk par Eiropas Ekonomikas zonas projektu “Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments var uzzināt Ziedoņa klases sociālajos tīklos  Facebook un Instagram.

 

Imanta Ziedoņa fonds Viegli, Ziedoņa klase realizē projektu “Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments (projekta Nr. EEZ/2021/1/28) ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība atklātā konkursā Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai gūto atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!