Path 12

“Ziedoņa klases” radošās darbnīcas Smiltenes vidusskolā

2023. gada 6. janvāris

12. decembrī pie Smiltenes vidusskolas 9. a un 9. b klases viesojās Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīvas Ziedoņa klase komanda. Ziedoņa klase Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros mēģināja noskaidrot, ko jaunieši domā par laikmetīgo mākslu un kultūru, un meklēja atbildes uz dažādiem jautājumiem par to, kā vislabāk būtu gūt zināšanas par šo tēmu.

Kopā ar Ziedoņa klases komandu uz skolu devās māksliniece Luīze Rukšāne un eksperts darbā ar jauniešiem Artūrs Jenots. Luīze un Artūrs vadīja radošās darbnīcas devīto klašu skolēniem, lai izprastu aktuālās jauniešu gaidas un vajadzības par laikmetīgo mākslu un kultūru. Māksliniece Luīze Rukšane, kuras lielformāta sienas gleznojumu Par atcerēšanos šoruden atklāja uz Smiltenes kultūras centra sienas, kopā ar skolēniem veidoja mākslas darbus – kolāžas no aktuālajiem ziņu virsrakstiem. Radošajā darbnīcā Luīze iepazīstināja skolēnus ne tikai ar tā brīža aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, rosināja skolēnus domāt par savām kolāžām, bet arī ieskicēja kolāžu vēsturisko izcelsmi. Savukārt, Artūrs Jenots izmantoja dažādas radošas improvizācijas metodes, lai diskutētu ar skolēniem par laikmetīgo mākslu un kultūru, kā arī mācīšanās veidiem, kā skolēni vēlētos šo tēmu apgūt.

“Esam gandarīti, ka teju 50 Smiltenes vidusskolā satiktie skolēni bija atsaucīgi un radoši! Ar interesi vēroju, kādas idejas skolēni attīstīja no dotajiem astoņiem ziņu virsrakstiem Luīzes Rukšānes sesijas laikā. Mūsu komanda guva ieskatu gan par to, ko jaunieši jau zina par laikmetīgo mākslu un kultūru, gan par to, ko viņi vēlētos vēl uzzināt un piedzīvot, kas mums palīdzēs veidot šai auditorijai piemērotas kultūrizglītības nodarbības,” tā par radošajām darbnīcām stāsta Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Plānots, ka 2023. gadā radošās darbnīcas ar skolēniem notiks visās Latvijas pilsētās, kurās Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros radīti sienas gleznojumi. Vairāk par Eiropas Ekonomikas zonas projektu “Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments var uzzināt Ziedoņa klases sociālajos tīklos Facebook, Instagram un mājaslapā.

 

Imanta Ziedoņa fonds Viegli, Ziedoņa klase realizē projektu “Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments (projekta Nr. EEZ/2021/1/28) ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība atklātā konkursā Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai gūto atbalstu.

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!